Má kůže stále co říct?

By | 30.10.2015

Letí ještě kožený nábytek nebo ne? Je kůže stále symbolem přepychu, bohatství a vyššího životního stylu ? Nebo se považuje za přežitek ?
Oblíbené pro svoji odolnost
Kromě toho, že kůže a kožené sedací soupravy jsou symbolem luxusu, má tento materiál i jiné a mnohem více praktičtější vlastnosti. Tak například její další předností je vysoká odolnost a pevnost materiálu. Další unikátní vlastností je odolnost proti ohni. Pravou kůži totiž poznáte tak, že pokud o ni zhasne nedopalek cigarety, nenaděláte koženému materiálu žádnou škodu. To však pro jistotu nezkoušejte.
Kožený sedací nábytek je také vhodný obzvláště pro alergiky, protože se v kůži nedrží prach a je licenční dětské polštáře snadno udržovatelná. Jak tedy můžeme vidět, kůže má skutečně své nepopiratelně pozitivní vlastnosti a není jich vůbec málo.
Když jdeme kupovat kožený nábytek
Při výběru koženého sedacího nábytku do svého interiéru klademe především důraz na design a pohodlí. Důležité jsou také rozměry a barva potahu. A jak se jistě na vlastní kůži přesvědčíte, neplatí se jen za kvalitu, ale zároveň i za značku.

Pokud nechcete být výběrem a koupí koženého sedacího nábytku zklamáni a přece jen si potrpíte na kvalitu, vyhněte se výrobkům z ekokůže. Je to vlastně náhrada kůže, která má například od koženky mnohem ušlechtilejší vlastnosti, s pravou kůží ji však srovnávat nelze.
No výrobky z ekokůže jsou asi o polovinu levnější než za jakou cenu byste si je pořídili v pravé kůži a navíc alespoň nebudete mít pocit, že muselo zemřít nějaké zvíře jen kvůli tomu, aby vy jste měli na čem sedět.
Trendy v koženém nábytku
Současným trendem jsou nejen rohové sedací soupravy s možností rozložení, ale nejrůznější kombinace třímístná pohovka, dvoumístná pohovka plus křeslo, chaise longue Převažují jednoduché, moderní a jednobarevné linie, zároveň však klasické tvary v kombinaci kůže s dětské hodiny dřevěnými nebo chromovými doplňky. A pokud nevíte, co je to chaise longue, tak jde jo solitérní kus nábytku, který nabízí několik variant sezení.
Jak se o kůži starat ?
Pokud chceme, aby krása kůže zůstala zachována co nejdéle, určitě se nevyplatí sedací soupravu umístit na místě, kam silně svítí slunce, aby neztratila svůj původní barevný odstín. Vyvarujte se také přímé blízkosti ústředního topení.
I když je pravda, že kůže je vysoce odolný materiál, údržbu byste ani tak neměli podceňovat. Je totiž prokázáno, že pravidelnou údržbou s použitím vhodných přípravků kožené materiály vydrží až čtyřikrát déle, než textilní materiály.
Kůži chraňte i před vlhkostí a prachem. Při čištění zapomeňte na běžné čisticí přípravky. Ty by mohly spíše uškodit. K čištění používáme jemný bavlněný hadřík a speciální přípravek na čištění kůže zředěný destilovanou vodu.

zdroj: www.banaby.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *